KONST / Litografier / Litografi 8145697
nr 814 5697
Antoni Tapies
(1923-2012), Spanien
Litografi, Antoni Tapies (1923-2012), 67/100, signerad, motivets mått: 33x45
Antoni Tà pies i Puig, född i Barcelona 1923, död 2012, spansk målare.
Utrop:
4.000 kr
Såld:
2.400 kr
måndag 18 mars 2013
kl 19:10:31
2.200 kr
1.800 kr
2.000 kr
Antoni Tapies
Läs mer om Antoni Tapies